تبلیغات
رسانامهر Rasanamehr - بازدید بیش از 30 هزار نفر از آثار هنرمندان ایرانی در دوسالانه ونیزبازدید بیش از 30 هزار نفر از آثار هنرمندان ایرانی در دوسالانه ونیز


پنجاه و چهارمین دوره دوسالانه بین المللی هنرهای تجسمی ونیز با عنوان « نور و روشنایی » با حضور 4 هنرمند ایرانی در شهر ونیز ایتالیا برگزار شده است که به طور میانگین روزانه بیش از 300 نفر از غرفه ایران بازدید می کنند.
به گزارش روابط عمومی موزه هنرهای معاصرتهران، هنرمندان ایرانی حاضر در پنجاه و چهارمین دوره دوسالانه بین‌المللی  ونیز  با نگاهی جهانی، اما با ابزارهای بومی به خلق آثاری دست زده اند که تعجب  بسیاری از هنردوستان جهانی را به خود جلب کرده است.  در این دوره 4 هنرمند پیشکسوت با 3  اثر حضور داشتند که غرفه ایران و آثار به نمایش درآمده مورد استقبال بازدیدکنندگان قرار گرفته است و  به طور میانگین روزانه بیش از 300  نفر از غرفه ایران بازدید می کنند.
محمدمهدی و منیر قان‌بیگی با اثر مكعب های سفالی برگرفته  از نماد كعبه، یک چیدمان مشترک را  ارائه کرده اند . همچنین مرتضی دره باغی هنرمند دیگر کشورمان اثری با عنوان روشنایی و صلح که برگرفته از 240 هزار شهید ایرانی جنگ تحمیلی خلق شده است، که این تصاویر بر روی آینه چاپ و بسته و به موقعیت سنی در ارتفاعی مشخص نصب شده است و این اثر مفهومی را به نمایش گذاشته است.
محسن راستانی هنرمند عکاس پیشکسوت نیز با تعداد اثر فتوآرت که نمایش دهنده زندگی اقوام مختلف ایرانی است که در این رویداد مهم جهانی حضور یافته است.
یادآوری می شود پنجاه و چهارمین دوره دوسالانه بین المللی ونیز با حضور 89 کشور جهان با عنوان « نور و روشنایی» در رشته های نقاشی، عکاسی، حجم، هنر مفهومی، ویدئو آرت، فتو آرت، چیدمان و ... ، از روز 14 خرداد 1390 در شهر ونیز ایتالیا افتتاح و این دوسالانه به مدت شش ماه ادامه دارد.
همچنین در ارتباط با این رویداد مهم هنری بروشور آثار و بیوگرافی هنرمندان ایرانی همراه با تصاویر آثار به نمایش درآمده به صورت رایگان به بازدید کنندگان اهداء می گردد.