تبلیغات
رسانامهر Rasanamehr - ایلیا رپین
دوشنبه 2 آبان 1390

ایلیا رپین

   نوشته شده توسط: رسانامهر    نوع مطلب :آمدگان نقاشی (كلاسیك- خارجی) ،ایلیا رپین

REPIN portret REPIN.jpg

رپین از نمایندگان برجسته رئالیسم روسی به شمار میاید .در نقاشی موضوعهای تاریخی ، چهره نگاری ومردمنگاری دست داشت.رپین نقاشی تیز بین ورنگ شناسی ممتاز بود.در تک چهره هایی که نقاشی میکرد ،دید واقع گرایانه خود را با کاوش روانشناختی در امیخت.ودر میان انها تک چهره های تولستوی مشهورترین اند .از دیگر اثارش بازگشت غیر منتظره،ایوان مخوف، قایقرانان ولگا، قزاق ها و… را میتوان نام برد.

ایلیا رپین نقاش بزرگ اوکراینی ۵ اگوست سال ۱۸۴۴ در استان خارکوف متولد شد. پدر و مادر ایلیا از نظامیان روسیه بوند و ایلیا دوران کودکی خود را در شهر چوگویف سپری و پس از گذراندن دوره مقدماتی نقاشی در سال ۱۸۶۶ وارد آکادمی هنرهای زیبای سن پترزبورگ شد و سپس با کمک هزینه فرهنگستان در سال ۱۸۷۶تا ۱۸۷۳ به ایتالیا و سپس به پاریس رفت و با دیدن نقاشی های سبک امپرسیونیست و با استفاده از نور و رنگ شاهکاری های خود را به معرض دید همگان گذاشت. تابلوی انتخاب یک عروس جدید توسط دوک بزرگ یکی از شاهکاری این نقاش بزرگ اکراینی است که در سال ۱۸۸۵ کشیده شد. ایلیا رپین در ۲۹ سپتامبر سال ۱۹۳۰ درگذشت.


http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/b/bb/Ilya_Efimovich_Repin_%281844-1930%29_-_Portrait_of_Leo_Tolstoy_%281887%29.jpg

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/4/41/Ilja_Jefimowitsch_Repin_005.jpg

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/e/e5/Repin_Cossacks_%281893_version%29.jpg

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/6/6c/REPIN_Ivan_Terrible%26Ivan.jpg


http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/e/ee/Ilja_Jefimowitsch_Repin_013.jpg

File:Ilya Repin - Fisher girl.jpg

http://www.fandresen.com/wp-content/uploads/2010/02/ilya-repin-volga-barge-haulers-1873.jpg