تبلیغات
رسانامهر Rasanamehr - ششمین دوسالانه مجسمه سازی معاصر ایران پایان یافت
ششمین دوسالانه مجسمه سازی معاصر ایران پایان یافت
 
 
 

منبع: هنرهای تجسمی فارس

 مراسم اختتامیه و اهدای جوایز برگزیدگان ششمین دوسالانه مجسمه سازی معاصر ایران با حضور حمید شاه آبادی معاون امور هنری وزارت ارشاد و محمود شالویی مدیر کل دفتر هنرهای تجسمی در فرهنگسرای نیاوران برگزار شد.
هیئت داوران هیچ یک از آثار این دوره را واجد شرایط رتبه اول ندانست و سه اثر برگزیده دوسالانه ششم را به طور برابر و بدون رتبه بندی به شرح زیر اعلام کرد:
اثر «آدم و حوا» ساخته غزال پرتو، اثر « طرز صحیح قالب گیری» کاری از محمود محرومی و اثر بدون عنوان ساخته محمدرضا عزیزی
همچنین هیئت داوران پنج اثر را شایسته تقدیر دانست که عبارتند از : «هیچستان» ساخته فرزین هدایت زاده، « ما همه فرفره گانیم و فلک فرفره باز» ساخته فرزانه مهری ، اثر بدون عنوان نگار نادری پور، «خانه ای در طرف دیگر شب» ساخته کامبیز صبری و «مامه» اثر پرند مظلومی.
بخشی از  جوایز این دوسالانه نیز به منظور تشویق و حمایت از جوانان خلاق و فعال این عرصه به جوانان زیر 35 سال اختصاص یافته است که جوایز این بخش ضمن تقدیر از آناهیتا قاسمخانی به خاطر اثر ورزش صبحگاهی به آثار پندار نبی پور با عنوان «آب از آب تکان نمی خورد» و «سادومازوخیسم» اثر اعظم طباطبایی تعلق گرفت.
در خاتمه این مراسم نیز هیئت داوران جایزه ویژه خود را به خاطر یک عمر فعالیت هنرمندانه و حضور مداوم در جامعه مجسمه سازی به «بیژن نعمتی شریف» اهدا کرد.